KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14528103
nr 1452 8103
Allan Österlind
(1855-1938), Sverige
Spanjorskor. Signerad, blandteknik, 48x42 cm, yttermått inklusive ram: 68x61cm
Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 28 februari 2022
kl 19:53:36
25/2 11:15:07
- Klassiska
28 feb
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Allan Österlind
Läs mer om Allan Österlind